Xander
Voormalig teamlid
Het is nog maar de vraag of de T2 voorgoed uit de productie is...
Via Autoblog.nl:
Via Autoblog.nl:
De Volkswagen T2 ging in Brazilië uit productie vanwege nieuwe milieuregels die overmorgen van kracht gaan. Vanaf 1 januari zijn ABS en airbags in nieuwe auto’s verplicht, nieuwerwetse zaken die de T2 niet heeft. Omdat het te duur zou zijn om dit alsnog te ontwikkelen voor de T2 besloot Volkswagen de stekker eruit te trekken en Brazilië te trakteren op de Kombi Last Edition.
De Braziliaanse minister van financiën, Guido Mantega, zou echter onderzoeken of er een uitzondering gemaakt kan worden voor VW’s iconische bus, die tot voor kort het op vijf na best verkochte busje van het Zuid-Amerikaanse land was. Hij staaft dit door te zeggen dat de VW T2 deze opties ten tijde van zijn introductie een halve eeuw geleden niet had. Er is dus nog hoop, zegt men.
Volkswagen heeft nog niet gereageerd op de uitlatingen van de minister. Het is überhaupt de vraag of ze de productie weer zullen aanslingeren, mocht er een uitzondering komen. De VW-fabriek in de banlieu van São Paulo waar de T2 sinds 1975 werd gebouwd zal ongetwijfeld al een andere taak hebben gekregen in VW’s bestemmingsplan. Hetzelfde geldt voor het personeel.